Zaloguj się z Google

Elastyczny Opór / Mobility

Ćwiczenia z przyrządami zapewniającymi elastyczny opór pozwalają na łagodne zwiększanie i zmniejszanie obciążenia. Do najpopularniejszych sprzętów sportowych tego typu należą taśmy, gumy, wałki oraz piłki gimnastyczne. Idealnie sprawdzają się w treningu motorycznym oraz crossficie.

Rodzje piłek gimnastycznych

Piłki gimnastyczne produkowane są w różnych wielkościach. Z ich pomocą można przeprowadzić trening ogólnorozwojowy. Pomagają poprawić stabilizację, zmuszają do pracy mięśnie posturalne, a także są wykorzystywane w rehabilitacji. Można ich używać również do siedzenia.

Rodzaje taśm, gum

Taśmy i gumy dostępne są w różnych kolorach, które odpowiadają ich grubości (im grubsza taśma tym więcej siły trzeba użyć by ją rozciągnąć). Wykorzystuje się je do rozgrzewki, treningu motorycznego, wzmacniania mięśni i stawów. Są trwałe i poręczne - łatwo je przechowywać i transportować.

Zalety stosowania wałków oraz poduszek sensomotorycznych

Wałki oraz poduszki sensomotoryczne mają wymuszać balansowanie ciałem, co aktywizuje mięśnie głębokie i wzmacnia stawy. Rollery są także używane do rozluźniania napiętych więzadeł i powięzi.