Zaloguj się z Google

Katalog

Kulki / GRIP BALL / Chwyty

Kulki, gripy, gruchy, chwyty, wałki oraz klocki są elementami pozwalającymi na zaawansowany trening mięśni palców, przedramion, rąk oraz zwiększanie siły ścisku. Założone na końcu taśm lub lin wykorzystuje się do ćwiczenia zwisów, podciągnięć i podnoszeń. Duże kule mogą również służyć jako drążek treningowy oraz przyrząd do wzmacniania całego ciała.

Zalety stosowania gripów, chwytów i kulek

Gripy, chwyty i kulki (dzięki swojej niestabilności) zapewniają zaangażowanie znacznie większej liczby grup mięśniowych niż klasyczne drążki rozporowe. Konieczność balansowania wymusza pracę m.in. mięśni głębokich, których zadaniem jest wzmacnianie postawy.

Rodzaje gripów, chwytów i kulek

Kulki, gruchy, klocki i wałki wykonywane są z różnych materiałów, ale profesjonalności korzystają ze sprzętu drewnianego. Tylko drewno gwarantuje odpowiedni współczynnik tarcia, co zapobiega kontuzjom spowodowanym przypadkowym wyśliźnięciem się przyrządu z ręki.

Zaletą wymienionych sprzętów jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Można je stosować zarówno w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnych klubach sportowych.