Zaloguj się z Google

Katalog

Przygotowanie Motoryczne / Bungee Fitness

Bungee Fitness to ćwiczenia, które wymyślono w Azji. Bardzo szybko zdobyły sobie zwolenników w Europie, gdzie wykorzystuje się je m.in. do treningu motorycznego, wzmacniania mięśni całego ciała i spalania kalorii.

Bungee Fitness - zalety

Sprzętem potrzebnym do tego typu treningu są ekspandery (rozciągające się liny) i specjalne pasy, spodenki lub kamizelki. Liny są mocowane do sufitu i dopinane do uprzęży ćwiczącego. Każdy ruch wymaga pokonania oporu - rozciągnięcia ekspandera.

Bungee fitness poprawia szybkość, zwinność oraz zapewnia bardzo dobre przygotowanie motoryczne. Ćwiczenia z ekspanderami umożliwiają płynne regulowanie obciążenia zwiększając siłę i koordynację ruchową. Dzięki konieczności utrzymywania równowagi i balansowania ciałem, podczas treningu aktywują się mięśnie głębokie, gwarantujące utrzymanie prawidłowej postawy.

Ekspandery mogą być również mocowane do ściany (lub np. drzewa). W tym treningu wykorzystuje się pas motoryczny lub kamizelkę, do którego dopina się linę. Ćwiczenia polegają na wykonywaniu krótkich biegów, podczas których stopniowo wzrasta opór liny. To doskonały sposób na poprawę szybkości i dynamiki.

Ćwiczenia z ekspanderami, ze względu na mniejsze obciążenia stawów i mięśni, polecane są osobom w każdym wieku. Regularny trening zapewnia bardzo dobre przygotowanie motoryczne do uprawiania sportów szybkościowych i wytrzymałościowych.